Kurs spawania MIG 131. Kurs spawacza MIG.

Kurs spawania MIG 131 z darmowym noclegiem dla osób początkujących oraz doświadczonych spawaczy, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności i kwalifikacje.

Etapy kursu na uprawnienia MIG 131

Kursy spawania MIG (Metal Inert Gas) są zwykle podzielone na różne stopnie. Uczą one uczestników różnych umiejętności i technik spawania. Kursanci szkolą się na spawarkach marki Kemppi w nowoczesnej spawalni.  Stopnie kursu spawacza MIG mogą się różnić w zależności od kraju, organizacji lub instytucji szkoleniowej. W naszym Ośrodku Szkolenia Spawaczy w Smolnikach kursy spawania MIG 131 podzielone są na trzy etapy.

Kurs spawania mig 131

Podstawowy kurs MIG 131 (stopień I).

Spawanie półautomatyczne spoin pachwinowych rur i blach metodą MIG 131.

Ten stopień obejmuje wprowadzenie do spawania MIG. Dedykowany jest do osób chcących rozpocząć przygodę ze spawaniem. Podczas kursu przekażemy Ci wiedzę na temat różnych materiałów oraz metali. Dowiesz się o gazach ochronnych używanych w tym procesie. Uczestnicy uczą się podstawowych zasad w czasie kursu spawania migomatem MIG i bezpieczeństwa w miejscu pracy. Przyswajają sobie obsługę sprzętu spawalniczego oraz przygotowania materiału do spawania. Na tym etapie uczestnicy zdobywają umiejętność wykonywania prostych prac spawalniczych i łączenia materiałów o niewielkich grubościach.

Wymagania w ramach kursu MIG 131 – stopień I

 • Osiągnięty wiek 18 lat
 • Wykształcenie co najmniej zasadnicze zawodowe
 • Zaświadczenie lekarskie potwierdzające zdolność do wykonywania zawodu spawacza
kurs spawania mig 131

Średniozaawansowany kurs spawacza MIG 131 (stopień II).

Spawanie spoin czołowych blach metodą MAG 135.

Na tym etapie uczestnicy naszego kursu spawacza zdobywają bardziej zaawansowane umiejętności w zakresie spawania MIG. Możemy tu wymienić łączenie różnych typów materiałów. Kolejną zdobytą umiejętnością kursantów, będzie spawanie w różnych pozycjach (na przykład płaskiej, poziomej, pionowej czy stropowej). Opanujesz wiele nowych technik spawania. Uczestnicy uczą się również o kontroli jakości oraz testowaniu złączy spawanych i identyfikacji wad spawalniczych. Na tym stopniu kursu, spawacze zdobywają umiejętności niezbędne do wykonywania bardziej złożonych zadań spawalniczych.

Wymagania w ramach kursu spawania MIG 131 – stopień II

 • Osiągnięty wiek 18 lat
 • Wykształcenie ponadpodstawowe
 • Zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania zawodu spawacza
 • Ukończony kurs spawalniczy MIG 131 stopnia I
kurs spawania mig 131 - spawarka Kemppi

Zaawansowany kurs spawania migomatem MIG 131 (stopień III).

Spawanie spoin czołowych rur metodą MIG 131 w ramach kursu spawacza MIG.

Ten stopień skupia się na zdobyciu wysokiej wiedzy specjalistycznej. Kurs doskonali techniki spawania MIG. Uczestnicy uczą się spawania materiałów o dużych grubościach, wyższych stopach, a także stosowania różnych metod napawania. Kursanci zdobywają umiejętności niezbędne do pracy w trudnych warunkach. Mamy tu na myśli spawanie w ekstremalnych temperaturach czy w środowiskach mokrych. Kurs może również obejmować wiedzę z zakresu programowania. Dotyczy to obsługi automatycznych systemów spawalniczych, takich jak roboty spawalnicze.

Wymagania w ramach kursu spawania migomatem MIG 131 – stopień III

 • Skończone 18 lat
 • Ponadpodstawowe wykształcenie
 • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu spawacza
 • Ukończony kurs spawania MIG 131 stopnia I i II
kursant, kurs spawania mig 131

Egzaminy i uprawnienia po ukończonym kursie spawania migomatem MIG 131.

Po ukończeniu każdego z wymienionych wyżej kursów spawania migomatem 131 kursant musi przystąpić do egzaminu. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Proces ten jest niezbędny, aby uzyskać potwierdzenie kwalifikacji i kompetencji w zakresie spawania. Po uzyskaniu pozytywnych wyników, egzaminów, kursant otrzymuje książeczkę spawacza. Wpisy o zdanym egzaminie i uzyskaniu uprawnień może również zgłosić do swojej już posiadanej książeczki spawacza. Obie formy są sygnowane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Potwierdzają one uzyskanie certyfikatu spawacza, który jest zgodny z europejską normą EN 287-1.

Oferujemy także dodatkowe egzaminy, które kończą się uzyskaniem świadectwa spawacza. W przypadku konieczności oferujemy TÜV lub DNV. Świadectwa te są ważne na terenie całej Europy. Potwierdzają one kwalifikacje oraz kompetencje spawacza na najwyższym poziomie.

Dodatkowy GRATIS w ramach każdego kursu spawania MIG 131.

Ośrodek Szkolenia Spawaczy w Smolnikach dodaje do każdego kursu spawania migomatem super GRATIS. Jest to kurs cięcia palnikiem plazmowym wraz z uprawnieniami.

Taki GRATIS to wartość 700 zł pozwala na rozszerzenie swoich umiejętności i kompetencji w zakresie cięcia stali. Nie tylko uzyskasz uprawnienia i nauczysz się nowych technik używania palnika plazmowego.  Będziesz mieć również możliwość skorzystania z naszej oferty bez dodatkowych kosztów. Jesteśmy przekonani, że ta oferta jest nie do pogardzenia i że będziesz z niej zadowolony. Zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej okazji i do rozwijania swoich umiejętności jako spawacza.

Kurs spawacza – kontakt

Ośrodek Szkolenia Spawaczy – Smolniki

Smolniki 13a
14-200 Iława
NIP: 7441159130

Ośrodek czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Kontakt Telefoniczny:
+48 89 641 30 60
Oraz bezpośredni kontakt z sekretariatem spawalni
pod numerem:
+48 693 564 732

Nasz e-mail: kontakt@kursyszkolenia.eu

Zapraszamy do kontaktu w razie wszelkich pytań każdego zainteresowanego, przyszłego lub obecnego uczestnika kursu na spawacza.
Sekretariat oraz biuro dyrektora spawalni otwarte są do Państwa dyspozycji w godzinach 8:00 – 16:00.
Dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerami wskazanymi powyżej.

Masz pytania związane z kursem spawania TIG 141? Napisz do nas:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r, przez FIRMA SZKOLENIOWO-USŁUGOWA Mieczysław Czajkowski w celu i w zakresie niezbędnym do realizacji obsługi niniejszego zgłoszenia.