Kursy Spawania - Szkolenia Spawaczy
 
 
IŁAWA - infomarcje o mieście


Iława znajduje  się na Warmii, jest miastem turystycznym, położonym nad jeziorem Jeziorak i rzeką  Iławką. W punktach wymienione zostaną iławskie i okoliczne atrakcje.
1. Zwiedzenie – oto kilka przykładowych miejsc, które warto zobaczyć
a)    piękny „ Czerwony Kościół”. Kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego zbudowany został w latach 1317-1325 . Jest on w stylu gotyckim z renesansową wieżą z 1550 roku. Ołtarz znajdujący się w Kościele powstał w 1741 roku. Został on wykonany przez Jana Henryka Selcke z Prabut.  W centralnej części znajduje się obraz ze sceną Modlitwy Chrystusa w Ogrójcu. W jego wnętrzu znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej. Obraz ten jest odsłaniany. W Kościele można zauważyć przepiękne witraże, posłuchać pięknej gry na organach

 

www.ilawa.pl

b)    Rzeźby barokowe znajdujące się w centrum miasta

XVIII-wieczne rzeźby barokowe: Jowisza, Junony, Herkulesa i Meduzy, reprezentującej styl rokokowy. Pochodzą one z zespołu pałacowego w Kamieńcu k./Susza, którego właścicielem był ród von Finckenstein. O pochodzeniu rzeźb informuje ustawiona pomiędzy nimi tablica.

 


c)  Zamek w Szymbarku
Szymbark oddalony od Iławy o 10 kilometrów. W tej wsi znajduje się czternastowieczny zamek. Zachowany jest w ruinie. Podobno wieczorami na zamku pojawia się duch.
 
c)    Kamieniec Suski. To z tamtego pałacu przeniesione zostały rzeźby na ulicę Niepodległości w Iławie. To w tym zamku mieszkał przez 2 miesiące Napoleon z panią Walewską. W pałacu było tyle póki co dni w roku. Został on spalony przez radzieckich żołnierzy. Jednak ruiny do dziś robią wrażenie. 
Mojemazury.pl
2. Czas spędzony na sportowo
a)    drogi dla rowerzystów, trasy dla spacerowiczów
 W Iławie znajduje się ponad 30 kilometrów atrakcyjnych, pięknych, bezpiecznych tras rowerowych i ścieżek dla pieszych. Przykładowo przy drodze wzdłuż Iławki i brzegu jeziora Jeziorak nie dość, ze zaskoczeni jesteśmy spokojem, pięknymi widokami, to jeszcze możemy odpocząć na ławeczce, skorzystać z dzieckiem z placu zabaw, czy rozpalić ognisko w altanie wypoczynkowej.  Przy trasie wokół Małego Jezioraka możemy skorzystać z wielu kawiarni, restauracji. Ciekawostką jest fakt, że z trasy tej podczas joggingu korzystał sam Robert Lewandowski, piłkarz reprezentacji Polski. W Iławie można spotkać wielu rowerzystów, spacerowiczów, osoby uprawiające nornic walking. Jest to dość powszechny rodzaj spędzania wolnego czasu.
b) pływanie
Podczas okresu letniego Iława oferuje plaże, na których można przyjść zażyć kąpieli słonecznych, ale też tych jeziornych. Plaże pilnowane przez ratowników. Jest tam bezpiecznie i bardzo przyjemnie.. Można skorzystać z wypożyczalni rowerów wodnych.  W Iławie w okresie zimowym także można skorzystać z kąpieli wodnych. Działają tu Lodowaci- Iławskie Morsy. Wraz z nimi można zaznać rozkosznej zimowej kąpieli.

 


Facebook.pl
Gdy nie preferujesz kąpieli w jeziorze, w mieście możesz skorzystać z Centrum Turystyczno-rekreacyjnego. Znajdziesz tu basen sportowy, basen rekreacyjny, zespól odnowy biologicznej, zjeżdżalnie, kręgielnie, siłownie 
Basen-ilawa.pl
W Iławie jest kilka punktów, w których można wynająć rower wodny, kajak czy też żaglówkę do pływania.
c) siłownie
Gdy chcesz w okresie pobytu w Iławie poćwiczyć na siłowni, by wyjechać stąd umięśniony, bądź w dobrej kondycji to Iława oferuje takie miejsca. Są siłownie specjalnie dla kobiet np. na ulicy Matejki w Iławie, koedukacyjne jak w Centrum Rekreacji, czy na Hali w centrum miasta. Siłownie oferują karnety miesięczne, karnety na określoną liczbę wejść lub bilet jednorazowego wejścia.
d)    przejażdżki konne, jazda na koniu
 W okolicach Iławy można skorzystać z jazdy konnej. Są agroturystyczne miejsca, w których można wykupić jazdę na koniu, lub przejażdżkę brydżką. Można też udać się do Siemian ( 20 minut drogi samochodem od Iławy) znajduje się  tam Patrol Interwencyjny ds. zwierząt gospodarskich. Miejsce, w którym znajdują się konie uratowane przed śmiercią. Konie, które można karmić, miziać. A także konie, które powożą dzieci ( a pieniądze z tych przejażdżek idą bezpośrednio na te konie) 
Facebook.pl
e)    smocze łodzie
 W Iławie utworzona została amatorska drużyna sportowa, pływająca na smoczych łodziach. Spotykają się na treningach we wtorki i czwartki o 18.30. Są to ludzie kochający sport połączony z dobrą zabawą, są otwarci na nowe osoby. Dlatego można się do nich dołączyć

 


Facebook.pl

1.    Imprezy
a)    amfiteatr im. Louisa Armstronga. Amfiteatr mieści się nad Małym Jeziorkiem w centrum miasta. W okresie letnim odbywa się w nim cykl imprez letnich- koncerty, benefisy. Najbardziej popularnymi imprezami są Fama Rock Festiwal ( grają na nim legendy polskiego rocka np. Coma, Hey, Kazik), Old Jazz Meeting, Szanty. Są też imprezy typu Dni Iławy, Sąsiedzi przy stole. Praktycznie tydzień w tydzień coś się dzieje w amfiteatrze

 


Ilawa.pl
b)    Park Miejski. Miejsce, w którym znajduje się wiele barów. Ostatnio w Iławie w parku właśnie organizowane są koncerty, potańcówki. Można tam mile spędzić czas w wieloraki sposób.
c)    Dyskoteki, potańcówki
W Iławie osoby w każdym wieku znajdą coś dla siebie. Są dyskoteki młodzieżowe, są potańcówki dla osób starszych, dyskoteki dla każdego. Jest w czym wybierać.

3.Inne
a)    stadion Jezioraka i mecze ITR
Piękny stadion, który pamięta czasy II Ligii i nowopowstała drużyna ITR.  Można stadion zwiedzić, ale można też zaznać sportowych wrażeń, przychodząc na mecz ITR. Stadion mieści się przy ulicy Sienkiewicza.
 


To tylko nieliczne atrakcje, jakie można znaleźć w Iławie czy niedaleko miasta. Przede wszystkim miasto  to jest miastem spokojnym, bezpiecznym, bardzo przyjaźnie nastawionym na turystów.
 
Kursy Spawacza
Smolniki 13
14-200 Iława
tel. 693-564-732
O firmie | Szkolenia | Kurs Spawacza | Kontakt